/ / Мехмет Шолль: біографія німецького екс-футболіста

Мехмет Шолль: біографія німецького екс-футболіста

Мехмет Шолль (фото нижче) - колишнійпрофесійний німецький футболіст, який виступав на позиції півзахисника. У період футбольної кар'єри виступав за такі німецькі клуби, як «Карлсруе» і «Баварія Мюнхен». Зростання екс-футболіста складає 177 сантиметрів. З 1991 по 2002 грав в різних складах збірної Німеччини (молодіжна, олімпійська і основна). Відомий як один з найкращих творчих півзахисників світу (плеймейкерів). У період з 2007 по 2013 роки займався тренерською діяльністю. Тренував юнацький склад «Баварії Мюнхен» і «Баварію Мюнхен II».

Мехмет Шолль

досягнення

Серед спортивних досягнень футболіста можнавиділити наступні: восьмикратний чемпіон німецької Бундесліги, п'ятикратний переможець Кубка Німеччини, чотириразовий переможець Суперкубка Німеччини, володар Кубка УЄФА, чемпіон Ліги Чемпіонів, володар Міжконтинентального кубка. Перераховані досягнення відзначені в період виступів за мюнхенську «Баварію». У складі національної збірної Німеччини став Чемпіоном Європи в 1996 році.

біографія

Мехмет Шолль народився 16 жовтня 1970 року вмісті Карлсруе (регіон Баден-Вюртемберг, Федеративна Республіка Німеччини (ФРН), нині Німеччина). Батько був турком, а мати німкенею. Коли Мехмет був ще маленьким, його батьки розлучилися. Незабаром мати вийшла заміж вдруге, тепер за німця, і сім'я прийняла нове прізвище - Шолль. Мехмет Шолль є кузеном відомого художника Яна-Майкла Ріхтера. Син Мехмета - Лукас-Юліан (1996 року народження) довгий час грав у складі молодіжки «Баварії Мюнхен», в даний час виступає в четвертому дивізіоні Німеччини в складі «Вокер Нордхаузен» (Північно-східна регіональна ліга).

футбольна кар'єра

З футболом Шолль познайомився в шестирічномувіці. Свою професійну кар'єру розпочав у 1989 році в футбольному клубі «Карлсруе», випускником якого він і є (в період з 1976 по 1982 грав в академії клубу «Нордвест»). Професійний дебют відбувся в квітні 1990 року в матчі проти команди «Кельн». За перші три роки виступів у Бундеслізі став впізнаваним півзахисником, завдяки своїм технічним досвіду і навичками «плеймейкера». В цілому в складі «Карлсруе» зіграв в 58 матчах і забив 11 голів.

Перехід до мюнхенської «Баварії»

У 1992 році 22-річний півзахисник Мехмет Шолльпереходить до «Баварії Мюнхен». У першому ж сезоні за новий клуб футболіст оформив 31 корисну дію (голи і гольові передачі). У засобах масової інформації він був освітлений, як «підлітковий футбольний ідол».

У складі «баварців» став восьмиразовим чемпіономНімеччині. В цілому в період з 1992 по 2007 роки в «Баварії» завоював 20 трофеїв. Тут же була досягнута перемога в Лізі Чемпіонів у 2001 році (перемога у фіналі над іспанською «Валенсією» по пенальті (1: 1 в основний час, 5: 4 в серії післяматчевих пенальті)).

Мехмет Шолль голи

За свою 15-річну кар'єру в німецькій БундеслізіШолль став справжньою суперзіркою. Багато футбольних видання неодноразово визнавали його найкращим півзахисником Німеччини. Разом з цим, не було кінця суперечкам про його провідною нозі. Мехмет Шолль однаково забивав голи як лівої, так і правою ногою, причому з різних дистанцій. Про це свідчать відеоролики з нарізками його голів. Німецький півзахисник мав дуже точним гольовим чуттям. Втім, і техніка його ніколи не підводила. Голи Мехмета Шолля назавжди залишилися в пам'яті фанатів мюнхенської «Баварії» і національної збірної Німеччини. У загальному підсумку за «Баварію» провів 334 матчі і забив 87 голів.

Мехмет Шолль ведуча нога

Міжнародна кар'єра: знаменний тріумф на Чемпіонаті Європи-1996

У 1995 році Шолль став національним гравцем, а наНаступного року виграв Чемпіонат Європи 1996 в Англії. До цього виступав у складі молодіжної збірної Німеччини до 21 року (5 проведених матчів і 3 забитих голи). У фінальному протистоянні ЧЄ-+1996 проти Чехії провів на полі 69 хвилин, після чого був замінений на Олівера Берхоффа, який згодом став автором золотого переможного гола (1: 2 на користь німців).

На жаль, чемпіонат світу 1998 року у Франціїпівзахисник пропустив. Справа в тому, що між головним тренером Берті Фогтсом і Мехметом була особиста неприязнь. Незважаючи на хороші показники в лізі, Шолль не потрапив в заявку на мундіаль.

Брав участь в Чемпіонаті Європи 2000 року вБельгії та Нідерландах, де забив єдиний гол збірної Німеччини в груповому матчі проти Румунії. Саме в цей період часу він був визнаний одним з найкращих творчих півзахисників в світі.

Мехмет Шолль фото

23 квітня 2002 року, незадовго до Чемпіонату світу з футболу 2002 у Японії і Південної Кореї, неспокійний стан здоров'я Мехмета Шолля змусило піти у відставку в якості національного гравця.

Серед німецьких футбольних уболівальників Шолль буводним з найпопулярніших футболістів через його характеру і унікальних навичок. До кампанії чемпіонату світу 2006 року понад 100 000 чоловік підписали онлайн-петицію Mehmet für Deutschland, щоб переконати Юргена Клінсмана включити досвідченого півзахисника в німецьку команду. Незважаючи на громадську підтримку, Шолль не був включений.